Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 PDF İndir

Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 PDF Kitap Bilgisi

Jacques Lacan bu seminerinde Sigmund Freud’un yorumlanmasına odaklanıyor yine: Özellikle Freud’un en önemli metinlerinden saydığı Haz İlkesinin Ötesinde’nin yanı sıra psikanaliz tarihinde bir dönüm noktası oluşturan “Irma’ya İğne Yapılması Rüyası”ndan yola çıkarak, bir yandan Freud’un geleneksel ben tasavvurundan nasıl koptuğunu gösteriyor, bir yandan da Freud’dan sonra bu tasavvurdan uzaklaşılmasını örnekleriyle eleştiriyor. Edgar A. Poe’nun ünlü öyküsü “Çalınmış Mektup”tan ve dönemin öncü bilimi sibernetikten yola çıkarak da simgesel düzeni ve öznelerarasılığı tartışıyor. Claude Lévi-Strauss, Alexandre Koyré, Maurice Merleau-Ponty ve Jean Hyppolite gibi düşünürlerin gerek konferansları gerekse eserleriyle girilen diyalog semineri daha bir zenginleştiriyor. Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben, psikanalizin yanı sıra felsefe ve beşeri bilimlere ilgi duyan okurların yararlanacağını umduğumuz bir kitap.    

Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 PDF İndirme Alanı

Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.