Fosil Avcısı / Mary Anning’in Yaşamı ve Paleontolojinin Doğuşu PDF İndir

Fosil Avcısı / Mary Anning’in Yaşamı ve Paleontolojinin Doğuşu kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Fosil Avcısı / Mary Anning’in Yaşamı ve Paleontolojinin Doğuşu kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Fosil Avcısı / Mary Anning’in Yaşamı ve Paleontolojinin Doğuşu PDF Kitap Bilgisi

Kadınların bilimden dışlandığı bir dönemde, genç bir kız evrim hakkındaki tartışmayı bugüne kadar beslemeye devam eden bir keşif yaptı. Mary Anning, 1811’de İngiltere’nin Lyme Regis uçurumlarında fosil avı yaparken Ichthyosaur’un ilk dinozor iskeletini keşfettiğinde sadece on iki yaşındaydı. Mary’nin inanılmaz keşfine kadar, hayvanların soyunun tükenmediğine inanılıyordu. Mary’nin kendine özgü bulguları, Darwin’in Türlerin Kökeni’nde ortaya konan evrim teorisinin temelini atmaya yardımcı oldu. Darwin, Mary’nin fosilleşmiş yaratıklarını, geçmişte yaşamın şimdiki gibi olmadığının tartışılmaz kanıtı olarak gördü. Bu kitap, Stephen J. Gould’un “paleontoloji tarihinin en önemli kişiliği” diyerek övgüyle bahsettiği Mary Anning’in yaşam öyküsünü anlatırken aynı zamanda paleontolojinin doğuşunu da ayrıntılarıyla aktarıyor.
 
“Emling dinozorların keşfinin öyküsünü olağanüstü ayrıntılı ve renkli bir şekilde aktarıyor.”
–Peter Galison, 21. Yüzyılda Einstein kitabının yazarı
 
“Marry Anning’in yaşam öyküsünü canlı bir şekilde aktaran Shelley Emling, fosil toplamanın olağanüstü maceralarıyla süslediği kitabında, okurları paleontolojinin ilk günlerine götürüyor.”
–Hans Sues, Smithsonian Enstitüsü,  Doğa Tarihi ve Ulusal Müze Direktörü
 
“Anning’in yaşamını ve bilime katkısını sosyolojik bağlamı içinde anlatan harika bir eser.”
–The New York Times

Fosil Avcısı / Mary Anning’in Yaşamı ve Paleontolojinin Doğuşu PDF İndirme Alanı

Fosil Avcısı / Mary Anning’in Yaşamı ve Paleontolojinin Doğuşu Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Fosil Avcısı / Mary Anning’in Yaşamı ve Paleontolojinin Doğuşu Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Kadın Futbolcularda Odaklanmış Dikkat PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.