Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak PDF İndir

Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak PDF Kitap Bilgisi

Ülkemizde ve dünyada interdisipliner sağlık ekibinin önemli bir üyesi olan fizyoterapistler 1940’lardan sonra klinik çalışmalarının yanında bilimsel çalışmalar da yürütmeye başlamış ve araştırma yöntemlerine olan ilgi giderek artış göstermiştir. Buna bağlı olarak da son yıllarda fizyoterapi ve rehabilitasyonun farklı alanlarındaki araştırma sayısı ve klinik uygulamalar ile ilgili kanıta dayalı bilgilerde önemli bir kazanım sağlanmıştır.
Bilimsel araştırma planlamadan önce karar verilmesi gereken en önemli noktalardan biri oluşturulan soruya uygun araştırma tasarımını belirlemektir ve bu bazen araştırmacılar için zorlayıcı olabilir. Alanda çok sayıda bilimsel makalesi bulunan Chris Littlewood ve Stephen May tarafından yazılan bu kitap fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında en sık kullanılan araştırma tasarımlarına yer vermiş, bu tasarımlar örnek bilimsel çalışmalar ve bu çalışmaların eleştirel değerlendirmesi sistemi ile birlikte sunulmuştur.
Bu kitabın fizyoterapi ve rehabilitasyon eğitimi alan lisans ve lisansüstü öğrencileri için araştırma yöntemleri alanında temel bir bilgi kaynağı olarak yer almasını, alanda çalışan ve araştırma yapmaya gönül veren tüm fizyoterapistler için faydalı olmasını umut ediyor, araştırmacılara eleştirel bakış açısını sevdirmesini diliyoruz.
Bu kitabın Türkçe’ye kazandırılmasında emeği geçen İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı yüksek lisans programı mezunlarına yoğun ve titiz çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.
Bu kitabın Türkçe’ye çeviri izni, dizgi ve basım aşamalarında görev alan Ali Çelik ve Hüseyin Çağlıkasap başta olmak üzere Hipokrat Kitabevi çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.
Koşulsuz maddi katkıları ile kitabımızın basım aşamasına verdikleri desteklerinden dolayı Medent Akademi’ye teşekkürlerimizi sunarız.
Yol gösterici ve faydalı olması dileği ile…
 
Doç. Dr. İlknur NAZ GÜRŞAN
Dr. Fzt. Elvan FELEKOĞLU
Uzm. Fzt. Melissa KÖPRÜLÜOĞLU

Göz at  Aklını Yitiren Sinirbilimci & Deliliğimin ve İyileşmemin Hikayesi PDF İndir

Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak PDF İndirme Alanı

Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.