Enfeksiyon Hastalıkları Tanı ve Tedavi El Kitabı PDF İndir

Enfeksiyon Hastalıkları Tanı ve Tedavi El Kitabı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Enfeksiyon Hastalıkları Tanı ve Tedavi El Kitabı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Enfeksiyon Hastalıkları Tanı ve Tedavi El Kitabı PDF Kitap Bilgisi

Bu kitap, klasik ve alışkın olduğumuz yöntemlerle yazılmış bir Enfeksiyon Hastalıkları kitabı değildir. Mesleğimi icra ederken, önem atfettiğim konuları baz alarak tutmuş olduğum notlardan ve güncel rehber bilgilerinden oluşmaktadır. Aslında çok iddialı ve ciddi bir iş olan kitap yazma fikrim yoktu. Ancak tuttuğum notlardan haberdar olan dostlarımın teşvikiyle özellikle genç uzmanlık öğrencilerine ve meslektaşlarıma yararı dokunur düşüncesi ile yazdım. Bu bağlamda etkenlerin mikrobiyolojik özelliklerine daha az, pratiğe yönelik olarak tanı ve tedavi kısmına daha fazla yer verdim.
Tuttuğum bu notlarda zaman içinde çok hızlı değişiklikler olduğundan sürekli güncelleme ihtiyacı doğdu; özellikle de HCV’de. Kitabı yazmağa başladığım bir yıllık süre içinde bile bazı güncellemeler yapma ihtiyacı doğdu.
Kaynak olarak daha çok güncel ulusal rehberleri esas aldım ve bu rehberlerdeki bilgileri özetlemeye çalışarak meslektaşlarıma zaman açısından yardımcı olmaya çalıştım (Türkiye Viral Hepatitler Tanı ve Tedavi Kılavuzu 2017 VHSD, Hepatit C Tedavi Klavuzu Güncellemesi 2019 VHSD, Hepatit C Tedavi Klavuzu Güncellemesi 2019 VHSD, T.C. Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, HIV/AIDS Tanı Tedavi Rehberi 2019, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tüberküloz Tanı ve Tedavi Rehberi 2019, T.C. Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Kuduz Profilaksi Rehberi 2019, Erişkin Bağışıklama Rehberi 2019 EKMUD, Sepsis Tanı ve Tedavi Klavuzu 2016, Türkiye Acil Tıp Derneği-TATD, Sitomegalovirüs Tanı, Tedavi Uzlaşı Raporu. 2020).
Kitabı yazdığım dönem COVID-19 pandemisine denk gelmesine rağmen bu hastalıkla ilgili bir bölüme kitapta yer vermedim. Çünkü COVID-19 gerçekten çok atipik bir hastalık. Pandeminin başlangıcından bugüne kadar hastalıkla ilgili bilgiler o kadar çok değişkenlik gösterdi ki, zaman içinde doğru bildiklerimizin bir kısmının yanlış olduğuna tanık olduk. COVID-19 ile birlikte yaşarken hastalık hakkında her gün yeni şeyler öğreniyoruz.
Tedavide ülkemizde ruhsatlanmış ve geri ödemesi olan ilaçların kullanımına öncelik verdim. Tedavide kullanılan antimikrobiyaller ile bunların doz ve süreleri çoğunlukla Sanford Guide esas alınarak yazılmıştır.
Yazdığım bu kitabı sevgili eşim Zübeyde ile sevgili çocuklarım Ahmet Aybars ve Akın Buğra’ya ithaf ediyorum.

Göz at  Keçi Yetiştiriciliği PDF İndir

Enfeksiyon Hastalıkları Tanı ve Tedavi El Kitabı PDF İndirme Alanı

Enfeksiyon Hastalıkları Tanı ve Tedavi El Kitabı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Enfeksiyon Hastalıkları Tanı ve Tedavi El Kitabı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.