Elazığ İlinde Deprem Risk Analizi İle Acil Durum Tesisi Yerlerinin Seçime Yönelik Matematiksel Bir Model Önerisi PDF İndir

Elazığ İlinde Deprem Risk Analizi İle Acil Durum Tesisi Yerlerinin Seçime Yönelik Matematiksel Bir Model Önerisi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Elazığ İlinde Deprem Risk Analizi İle Acil Durum Tesisi Yerlerinin Seçime Yönelik Matematiksel Bir Model Önerisi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Elazığ İlinde Deprem Risk Analizi İle Acil Durum Tesisi Yerlerinin Seçime Yönelik Matematiksel Bir Model Önerisi PDF Kitap Bilgisi

Afetler genellikle önceden tahmin edilememekle birlikte önemli maddi ve manevi kayıplara neden olan olaylardır. Bu noktada afetlere hazır olunması, afetlerin yol açacağı zararların azaltılması açısından çok önemlidir. Afetlere hazır olabilmek için doğru bir planlama ve koordinasyon gerekmektedir.
Bu çalışmada, deprem bölgesinde yer alan Elazığ ilinde deprem risk analizi yapılmıştır. Ayrıca deprem risk analizi göz önünde bulundurularak acil durum tesis yerlerinin seçimi ve bu tesislere atanacak olan mahallelerin belirlenmesine yönelik matematiksel bir model önerisi geliştirilmiştir. Çalışma Elazığ ili merkez mahallelerine yönelik gerçekleştirilmiştir.
Çalışmanın birinci aşamasında, bulanık TOPSIS yöntemi kullanılarak Elazığ ili Merkez mahallelerinin deprem risk katsayıları belirlenmiştir. Bu noktada öncelikle alanında uzmanlardan oluşan bir karar verici grup belirlenmiştir. Belirlenen karar verici grup ile birebir görüşmeler yürütülmüş ve bir bölgenin deprem riskini belirleyen kriterler tespit edilmiştir. Kriterler belirlendikten sonra ise Elazığ ili için deprem risk analizi bulanık TOPSIS yöntemi adımları uygulanarak tamamlanmıştır. Yapılan risk analizi çalışmasından sonra ise bu katsayılar kullanılarak acil durum yardım merkezlerinin yerlerinin seçimi yapılmıştır.

Elazığ İlinde Deprem Risk Analizi İle Acil Durum Tesisi Yerlerinin Seçime Yönelik Matematiksel Bir Model Önerisi PDF İndirme Alanı

Elazığ İlinde Deprem Risk Analizi İle Acil Durum Tesisi Yerlerinin Seçime Yönelik Matematiksel Bir Model Önerisi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Elazığ İlinde Deprem Risk Analizi İle Acil Durum Tesisi Yerlerinin Seçime Yönelik Matematiksel Bir Model Önerisi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi-2 PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.