Ebû Hüreyre & Bir Otoritenin İnşası PDF İndir

Ebû Hüreyre & Bir Otoritenin İnşası kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ebû Hüreyre & Bir Otoritenin İnşası kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ebû Hüreyre & Bir Otoritenin İnşası PDF Kitap Bilgisi

Ebû Hüreyre, benzeri diğer tarihî şahsiyetlerden oldukça farklı bir konuma sahiptir. Onun hayatından çok, rivayet ettikleri, nakilleri, hadisleri, eserleri esas alındığı için hayatı ihmal edilmiş veya rivayetleri kadar ilgi görmemiştir. Öte yandan mevcut tarih metinlerimiz, Ebû Hüreyre hakkında tek bir hayat profili çizmemektedir. İslâm Tarih literatüründe Ebû Hüreyre ile ilgili birbirini nakzeden rivayetler peş peşe sıralanmış; metinlerde bir paragraf öncesinin bir paragraf sonrasıyla çeliştiği sanki kimsenin dikkatini çekmemiştir.
 
Bu çalışma bir Ebû Hüreyre eleştirisi, savunusu veya söylenilenlerin tekrarı değildir. Onun hayatına, sözlerine, savunularına, eleştirilerine dair klasik dönemde nakledilenlerden bir otorite inşa sürecini takip çabasıdır. Bu yüzden de Ebû Hüreyre ile ilgili günümüzdeki sonu gelmez karşılıklı polemiklere veya sataşmalara girmekten özenle kaçınılmıştır. Aynı şekilde Ebû Hüreyre’nin hadisleriyle, hadis metoduyla veya hadislerinin teknik özellikleriyle değil, hayatıyla ilgilenilmiş; onun çok rivayet etmesine gösterilen tepkilere veya çok rivayetinin savunusu gibi hususlara yer verilirken, doğrudan Hadis disiplinini ilgilendiren konulardan uzak durulmuştur.

Ebû Hüreyre & Bir Otoritenin İnşası PDF İndirme Alanı

Ebû Hüreyre & Bir Otoritenin İnşası Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ebû Hüreyre & Bir Otoritenin İnşası Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.