Düşman & Barış İçin Bir Kitap PDF İndir

Düşman & Barış İçin Bir Kitap kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Düşman & Barış İçin Bir Kitap kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Düşman & Barış İçin Bir Kitap PDF Kitap Bilgisi

Her savaş bir düşmanı zorunlu kılıyor: İki haki renkli asker, beyaz sayfalarda açılmış kurşun delikleri gibi görünen çukurlarda tetikte bekliyor. Sayfaları ayıran dikiş izi onları düşman kamplara bölüyor. Bir askerin iç sesinden diğerinin ne menem bir canavar olduğunu öğreniyoruz: “O, vahşi bir yaratık. Merhamet nedir bilmez. Kadınları ve çocukları öldürüyor. Sebepsiz yere öldürüyor. Eğer ortada bir savaş varsa bu tamamen onun suçu. Tüm bunları biliyorum çünkü aptal değilim. Bunu el kitabında okudum.”
Oysa düşmanın da bir el kitabı var. Üstelik bu el kitabı askerin el kitabına tıpatıp benziyor. Bir farkla: Orada düşman olarak resmedilen, askerin ta kendisi!
Birçok dile çevrilen ve başta Amnesty International olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından güçlü bir barış savunusu olarak sahiplenilen resimli kitap, düşmanın, propaganda edilen canavar değil, bir aileye, arkadaşlara ve hayallere sahip senin benim gibi bir insan olduğunu gözler önüne seriyor.
Kırmızı ve haki rengin hâkim olduğu Düşman -barış için bir kitap-  iki tam sayfaya yayılan perde metaforuyla savaşı bir “oyuna” benzetmekle kalmıyor, perdeyi aralayarak okuru savaşın gerçek yüzüne ve onun sahne arkasına bakmaya da zorluyor.

Düşman & Barış İçin Bir Kitap PDF İndirme Alanı

Düşman & Barış İçin Bir Kitap Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Düşman & Barış İçin Bir Kitap Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Yeni Nesil LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası (2019 Yeni Müfredat) PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.