Dünya Tarihinde Unutulmuş Kültürler & İnsanlığın Kayıplara Karışmış 25 Patikası PDF İndir

Dünya Tarihinde Unutulmuş Kültürler & İnsanlığın Kayıplara Karışmış 25 Patikası kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Dünya Tarihinde Unutulmuş Kültürler & İnsanlığın Kayıplara Karışmış 25 Patikası kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Dünya Tarihinde Unutulmuş Kültürler & İnsanlığın Kayıplara Karışmış 25 Patikası PDF Kitap Bilgisi

Bazı kültürler sonsuza dek unutulmaya mahkûmdur, bazıları ise en azından takip edebileceğimiz izler bırakmıştır. Harald Haarmann bu kitapta, dünyanın dört bir yanına dağılmış, büyük medeniyetlerin oluşumunda önemli roller oynamış ve kalıntıları günümüze dek ulaşmış bu “unutulan” kültürlerin izini sürüyor.
 
Avcı toplayıcı yaşam tarzından yerleşik hayata geçen insanın öyküsünde, pek çok kültür ortaya çıkmış ve bu kültürlerin çoğu tüm insanlığa mâl olmuştur. Ne var ki en az dünyaya mâl olan bu örnekler kadar etkili olan bazı kültürler de tarihte yok olup gitmişlerdir. Yok olmayanlar da büyük medeniyetlerin içinde bir şekilde varlıklarını devam ettirmeyi başarmıştır.
 
Harald Haarmann’ın bu kitabında ele aldığı 25 örnek, insanlığın düşündüğümüzden çok daha fazla kültürel seçeneğe sahip olduğunu son araştırmalara dayanan bilgiler ışığında gözler önüne seriyor.
 
 
Uluslararası üne sahip dilbilimci Haarmann, Dünya Tarihinde Unutulmuş Kültürler adlı yeni kitabında esrarengiz halkların izini sürüyor.
Dr. Berthold Seewald, Die Welt
 
Kitabında arkeoloji, dilbilim ve genetik alanlarında yapılan en yeni araştırmaları bir araya getiren Haarmann, bilgimizin durumunu, daha doğrusu cehaletimizi kısa ve net bir şekilde özetliyor.
Kathrin Meier-Rust, Neue Zürcher Zeitung
 
Oldukça aydınlatıcı bir eser.
Amerindian Research
 

Dünya Tarihinde Unutulmuş Kültürler & İnsanlığın Kayıplara Karışmış 25 Patikası PDF İndirme Alanı

Dünya Tarihinde Unutulmuş Kültürler & İnsanlığın Kayıplara Karışmış 25 Patikası Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Dünya Tarihinde Unutulmuş Kültürler & İnsanlığın Kayıplara Karışmış 25 Patikası Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.