Dolanıklık & İnsanlar İle Şeyler Arasındaki İlişkilerin Arkeolojisi PDF İndir

Dolanıklık & İnsanlar İle Şeyler Arasındaki İlişkilerin Arkeolojisi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Dolanıklık & İnsanlar İle Şeyler Arasındaki İlişkilerin Arkeolojisi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Dolanıklık & İnsanlar İle Şeyler Arasındaki İlişkilerin Arkeolojisi PDF Kitap Bilgisi

Ian Hodder bu kitapta temel olarak, arkeoloji ve madde bilimini, şeylerin ve insanların bilimsel arkeolojisinde bir araya getirmenin yollarını araştırıyor. 
 
Bu bağlamda, farklı sosyal teori ve maddi kültür çalışmalarından hareketle öncelikle şeylerin nesne doğasını, ardından da insan ile şey, kültür ile madde ve toplum ile teknolojinin bir karışımı olan dolanıklık kavramını ele alıyor. İnsanlar ile şeylerin nasıl birbirlerine dolandığını, birbirlerine nasıl dahil olduklarını, birbirlerine nasıl bağımlı olduklarını ortaya koyuyor. Hodder, yeni bir arkeolojik bakış açısından hareketle, dünya mirası, müzeler, koruma, saklama gibi arkeolojiye ait konularla bağlantı kurup, yürüttüğü Çatalhöyük kazılarından güncel örnekler veriyor.
“Hodder’ın yorumlarının çokluğu ve çeşitliliği tek kelimeyle şaşırtıcı. Onun yeni maddi dolanıklıklar kavramı, arkeologların bu alanı anlama biçimini değiştirecektir.”
Norman Yoffee, Michigan Üniversitesi
“Dolanıklık arkeolojinin maddi şeyleri araştırma yöntemini tümden yeni baştan ele alıyor. Arkeologların etraflarındaki dünyayı anlama biçimleri için temel, ilkesel bir çalışmadır bu.”
Matthew H. Johnson, Northwestern Üniversitesi 

Dolanıklık & İnsanlar İle Şeyler Arasındaki İlişkilerin Arkeolojisi PDF İndirme Alanı

Dolanıklık & İnsanlar İle Şeyler Arasındaki İlişkilerin Arkeolojisi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Dolanıklık & İnsanlar İle Şeyler Arasındaki İlişkilerin Arkeolojisi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.