Devrimci Halk Hareketleri Tarihi: Üçüncü Devrim Cilt 3 / 1905’ten 1917’ye Rus Devrimleri PDF İndir

Devrimci Halk Hareketleri Tarihi: Üçüncü Devrim Cilt 3 / 1905’ten 1917’ye Rus Devrimleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Devrimci Halk Hareketleri Tarihi: Üçüncü Devrim Cilt 3 / 1905’ten 1917’ye Rus Devrimleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Devrimci Halk Hareketleri Tarihi: Üçüncü Devrim Cilt 3 / 1905’ten 1917’ye Rus Devrimleri PDF Kitap Bilgisi

Yirminci yüzyılın en önemli düşünürü olan Murray Bookchin’in dört ciltlik Üçüncü Devrim eserinin çevirisi, yeniden editoryal gözden geçirilmiş hali ve yeni kapak tasarımlarıyla Sümer yayıncılık tarafından okuyucusuyla buluşturuluyor.
 
“Devrimci Halk Hareketleri Tarihi” çalışmasını “Üçüncü Devrim” olarak adlandıran MurrayBookchin’e göre “Üçüncü Devrim” başlığı, büyük ölçüde bugünkü kapitalizmin şimdi sahip olduğu üstünlüğün önceden belirlenmiş bir yazgı olmadığını, devrimci halk hareketlerinin bugünkü topluma ve -genellikle İngiliz, Amerikan ve Fransız devrimlerine verilen ismi kullanacak olursak- “burjuva devrimlerine” daha akılcı ve daha demokratik toplumsal alternatifler önerdiklerini ve bunlar için savaştıklarını göstermek için seçildi.
 
Üçüncü Devrim üçüncü cilt, Rus devrimleri sürecini ve 1917’de gerçekleşen Ekim Devrimini ve sonrasını, sosyalizm mücadelelerini irdeliyor. 1905’ten 1917’ye Rus Devrimleri soluk soluğa yaşanan, büyük düşün ve eylem adamlarının damgasını vurduğu büyüleyici bir devrimci dönemin özgün hikâyesidir.

Devrimci Halk Hareketleri Tarihi: Üçüncü Devrim Cilt 3 / 1905’ten 1917’ye Rus Devrimleri PDF İndirme Alanı

Devrimci Halk Hareketleri Tarihi: Üçüncü Devrim Cilt 3 / 1905’ten 1917’ye Rus Devrimleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Devrimci Halk Hareketleri Tarihi: Üçüncü Devrim Cilt 3 / 1905’ten 1917’ye Rus Devrimleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.