Değişim Yılları PDF İndir

Değişim Yılları kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Değişim Yılları kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Değişim Yılları PDF Kitap Bilgisi

Altan Öymen, anılarının ilk cildi Bir Dönem Bir Çocuk kitabında, kendi çocukluğuyla birlikte, 1930’lar ve 1940’lar dönemindeki Türkiye’nin ve dünyanın hikayesini anlatmıştı. Bu ikinci kitaptaysa o dönemi izleyen “değişim yılları”nı anlatıyor.
1947, 1948, 1949, 1950, 1951.. Yni, İkinci Dünya Savaşı’nın ardından “Soğuk Savaş”ın başladığı yıllar… “İki bloklu dünya”nın, hatta bir anlamda “iki dünyalı dünya”nın oluştuğu yıllar… Türkiye, o “iki dünya”dan Batı dünyasının içinde yer almaya çalışıyor. O arada, tabii , birçok değişime uğruyor. Ekonomide “Yerli malı kullanmalı” sloganlarının yerini “Amerkan malı kullanmalı” ilanları alıyor.
Caddelerden Rus otobüsleri gidiyor, Amerikan troleybüsleri geliyor… Ve yirmi yedi yıldan beri ilk iktidar değişikliği… İsmet Paşa’lı yılların ardından Bayar-Menderes dönemi… Ordu dahil, her yerde “değiştirme” operasyonları… Türkçe ezan yerine Arapça ezan… Askerlerimizin yeni görevi “komünizme karşı” Kore Savaşı… “Susurluk metotları”: Sabahattin Ali cinayeti… Nazım Hikmet’in hapisten kaçışı ve “askere alınma” kaygısıyla kaçışı… Sporda ilk büyük olimpiyat zaferimiz: altısı altın on iki madalya… Olimpiyatlarda “ilk kadın atlet”imiz… Krallar ve artistler sosyetesi…
Hepsi, Altan Öymen’in kendi “değişim”inin hikayesiyle birlikte, bu kitapta…

Değişim Yılları PDF İndirme Alanı

Değişim Yılları Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Değişim Yılları Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Tarihin Sonu mu? Fukuyama-Marx-Modernite- PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.