Cumhuriyetin Diplomatı Olmak & Erken Cumhuriyet Dönemi Büyükelçileri Üzerine Prosopografik Bir İnceleme PDF İndir

Cumhuriyetin Diplomatı Olmak & Erken Cumhuriyet Dönemi Büyükelçileri Üzerine Prosopografik Bir İnceleme kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Cumhuriyetin Diplomatı Olmak & Erken Cumhuriyet Dönemi Büyükelçileri Üzerine Prosopografik Bir İnceleme kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Cumhuriyetin Diplomatı Olmak & Erken Cumhuriyet Dönemi Büyükelçileri Üzerine Prosopografik Bir İnceleme PDF Kitap Bilgisi

Hariciyeciler,” Osmanlı’nın son döneminde, askerlerle birlikte, İmparatorluğun çöküşünü önleyebileceği düşünülen ayrıcalıklı bürokrat sınıfı konumuna gelmişlerdi. Cumhuriyet döneminde de bu ayrıcalıklı konum devam etti. Zira diplomatlar, hem yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin Avrupa devletler sisteminde eşit ve egemen bir devlet olarak yer alma misyonunun, hem de ülkedeki modernleşme sürecinin önde gelen taşıyıcıları ve temsilcileri sayıldılar.
 
Müzeyyen Ezel Ünal, erken cumhuriyet dönemi diplomatlarının bu misyon içindeki karakteristiklerini inceliyor. Batılı eğitim almış, iyi yabancı dil bilen, Mustafa Kemal’in ve yakın çevresinin güvenini kazanmış kişilerden oluşan bu zümrenin mesleki ideolojisinin ve habitus’unun oluşumunu ve kendi içindeki gruplaşmalarını görüyoruz. Yeni Türkiye’nin modern kadınının dış dünya gözündeki temsilcileri olma misyonunun yüklendiği “sefireleri,” yani büyükelçi hanımlarını da ihmal etmeden…
 
Cumhuriyetin Diplomatı Olmak, bir prosopografi, yani kolektif biyografi anlatısı içinde erken Cumhuriyet döneminin birçok ünlü şahsiyetinin portre eskizlerini de içeren zengin bir araştırma.
 
“Şairlik üstün olsa sefir olup gezer mi/ Yakup Kadri Tiran’da, Ruşen Eşref Yunan’da”
Yahya Kemal Beyatlı

Cumhuriyetin Diplomatı Olmak & Erken Cumhuriyet Dönemi Büyükelçileri Üzerine Prosopografik Bir İnceleme PDF İndirme Alanı

Cumhuriyetin Diplomatı Olmak & Erken Cumhuriyet Dönemi Büyükelçileri Üzerine Prosopografik Bir İnceleme Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Cumhuriyetin Diplomatı Olmak & Erken Cumhuriyet Dönemi Büyükelçileri Üzerine Prosopografik Bir İnceleme Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.