Çocukluğun Hor Görülmesine Hayır – Janusz Korczak PDF İndir

Çocukluğun Hor Görülmesine Hayır – Janusz Korczak kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Çocukluğun Hor Görülmesine Hayır – Janusz Korczak kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Çocukluğun Hor Görülmesine Hayır – Janusz Korczak PDF Kitap Bilgisi

Janusz Korczak’ın 1910’larda açtığı iki yetimhane, adeta çocuklar tarafından cumhuriyet ilkeleriyle idare edilen birer çocuk cumhuriyetiydi. Çocuklara bambaşka bir gözle bakıyordu; onların toplumun büyük bir yüzdesini oluşturduğunu, bu nedenle de birer vatandaş muamelesi görmeleri gerektiğini düşünüyordu. İnsanın hayatının en önemli döneminin çocukluk olduğunu ve böylesi neşeyle dolu bir zamanın bir daha gelmeyeceğini söylemişti.
Janusz Korczak 1942 yılında, yetimhanesindeki çocukları yalnız bırakmayıp onlarla Varşova’daki gettolardan Treblinka kampına giderken aslında kendi ölümüne gidiyordu. Böylesi büyük bir fedakârlık ancak kendisini her şeyiyle inandıklarına adayanlarda görülür.
 

Çocukluğun Hor Görülmesine Hayır – Janusz Korczak PDF İndirme Alanı

Çocukluğun Hor Görülmesine Hayır – Janusz Korczak Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Çocukluğun Hor Görülmesine Hayır – Janusz Korczak Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.