Çekingen Çocuk & Küçüklükten Yetişkinliğe Çekingenliğin Üstesinden Gelme ve Önüne Geçme PDF İndir

Çekingen Çocuk & Küçüklükten Yetişkinliğe Çekingenliğin Üstesinden Gelme ve Önüne Geçme kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Çekingen Çocuk & Küçüklükten Yetişkinliğe Çekingenliğin Üstesinden Gelme ve Önüne Geçme kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Çekingen Çocuk & Küçüklükten Yetişkinliğe Çekingenliğin Üstesinden Gelme ve Önüne Geçme PDF Kitap Bilgisi

Küçük Çocuklarda ve Ergenlerde Çekingenliği Aşmak ve Önlemek için Kapsamlı Bir Ebeveyn Rehberi 
 
ABD’de her beş kişiden ikisi kendini “çekingen” olarak tanımlıyor. Ancak çekingenlik meselesinde ülkenin en yetkin isimlerinden Dr. Philip Zimbardo’ya göre çekingenliğin üstesinden gelmek mümkün. Shirley Radl ile birlikte yazdıkları bu kitapta Dr. Zimbardo, çocukluktan yetişkinliğe dek çekingenliği aşma ve önleme amaçlı bir program sunuyor. Çekingen Çocuk, Stanford Çekingenlik Kliniği’nde yapılan çığır açıcı araştırmalar temel alınarak hazırlandı. ABD’de ve başka ülkelerde düzenlenen anketlerin yanı sıra çocuklarla, ebeveynlerle, öğretmenlerle söyleşiler ve çekingen olan ve olmayan insanların davranışlarını kıyaslayan sistematik deneysel araştırmalar ile de zenginleştirildi. Bu kitap, hangi ebeveynlik tarzının bir çocukta öz güveni teşvik ettiğini belgelerle ortaya koyuyor, çekingenlik sorununun çözümüne yardım ediyor ve çocuğun kendine ve insanlara güvenini artırma yöntemleri sunuyor. Çocukların çekingenliğinde okulun nasıl bir etkisi olduğunu araştırarak her çocuk için sınıf deneyimini iyileştirme yolları öneriyor. Çekingenliğin çocuğunun hayatının akışını belirlemesine ve seçeneklerini sınırlamasına izin vermek istemeyen ebeveynlere etkili bir program sunuyor. 
 
 
“En yakın kitapçıya koşup Çekingen Çocuk’u alın.” 
Ann Landers 
 
“Kitap ailelere, çocuklarının öz güveninin okul öncesinden üniversite yıllarına dek artması için mümkün olan en elverişli ortamı nasıl yaratacaklarını gösteriyor.” 
Science News 
 
 “Pek çok araştırma raporunun aksine keyifli ve sohbet edercesine yazılmış tarzıyla bu kitap, çekingenliğin çeşitli biçimleriyle karşılaşan ebeveynler ve diğer okurlar için kapsamlı bir rehber… Anne babalara da öğretmenlere de çocukların hayatlarını olumsuz etkilemeden önce çekingenliğin üstesinden gelmelerine yardım edecek kıymetli yaklaşımlar sunuyor. Çocuklarının çekingenliği nedeniyle endişeli olan ebeveynler ve eğitimciler mutlaka okumalı.” 
Childhood Education 
 
“Bu kitap sadece ebeveynler için değil, kendini utangaç gören her yaştan insan için de sağlam tavsiyeler sunuyor.” 
Washington Post 
 
Çekingen Çocuk, çekingenlikle baş etme stratejileri sunuyor, çocuğu bağımsız olması için teşvik ediyor ve ona sosyal bir varlık olmayı öğretiyor. İçinde ayrıca lise ve üniversite yıllarında çekingenlikle baş etmek için özel araştırmaların ve önerilerin de bulunduğu bir ‘öğrencinin çekingenlik rehberi’ de var.” 
L.A. Herald Examiner 

Çekingen Çocuk & Küçüklükten Yetişkinliğe Çekingenliğin Üstesinden Gelme ve Önüne Geçme PDF İndirme Alanı

Çekingen Çocuk & Küçüklükten Yetişkinliğe Çekingenliğin Üstesinden Gelme ve Önüne Geçme Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Çekingen Çocuk & Küçüklükten Yetişkinliğe Çekingenliğin Üstesinden Gelme ve Önüne Geçme Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.