Bir Islıkla Vivaldi & Irkçılık ve Sterotip Tehdidi Bizi Nasıl Etkiler? PDF İndir

Bir Islıkla Vivaldi & Irkçılık ve Sterotip Tehdidi Bizi Nasıl Etkiler? kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Bir Islıkla Vivaldi & Irkçılık ve Sterotip Tehdidi Bizi Nasıl Etkiler? kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Bir Islıkla Vivaldi & Irkçılık ve Sterotip Tehdidi Bizi Nasıl Etkiler? PDF Kitap Bilgisi

“Korku dilinin uzmanı olmuştum. Beni gören çiftler caddenin öbür tarafına geçiyordu. Safdilin tekiydim. Benden ölümüne korkan insanlara ‘İyi akşamlar,’ deyip sokakta sırıta sırıta yürüyordum. Kimseyi incitmemeye çalışıyordum ama nasıl yapacaktım bunu?… Hissettiğim gerginlikten ötürü ıslık çalmaya başladım ve iyi ıslık çaldığımı fark ettim. Temiz ve hoş bir sesim varmış meğer, gayet de ahenkli. O gece sokakta Beatles’dan şarkılar ve Vivaldi’nin Dört Mevsim’ini çaldım ıslıkla. Nağmelerimi duyan insanların üzerindeki gerilim kayboldu. Hatta bazıları karanlıkta yanımdan geçerken gülümsüyordu.”
                                                                                                                         
Toplumsal hayatın ırklara dayalı bir düzen etrafında şekillenmesi her birimizin hayatını değiştirir. Irkçılık ve sosyal kimlik, kökleri tarihin çok gerilerinden gelen büyük bir sorun; bireysel becerilerimizi, motivasyonumuzu ve tercihlerimizce belirlendiğini düşündüğümüz her şeyi güçlü şekilde etkiliyor. Alanının öncüsü Steele, bu kitapta sosyal gerçekliğin yeterince irdelenmemiş boyutunu gün yüzüne çıkarıyor. Irkçılık, sterotipler, kimlik tehdidi ve ırkçılığın kökenleri üzerine zengin bir bakış açısı sunuyor.
 
 “Bu kitap sterotip tiranlığını anlamak ve kendimizi onun tek boyutlu vizyonundan kurtarmak için son derece önemli.”
                                                                             
Prof. Dr. Homi Bhabha, Harvard Üniversitesi,
 
“Claude M. Steele kültür üzerinde muazzam bir etkisi olan birkaç iyi sosyal psikologdan biridir. Kimlik koşulları üzerine yaptığı bu araştırmanın demokrasi deneyimimize katkısı büyüktür. Tam da bu zamanın kitabı!”
                                                                                 
Dr. Cornel West, Filozof, Aktivist

Bir Islıkla Vivaldi & Irkçılık ve Sterotip Tehdidi Bizi Nasıl Etkiler? PDF İndirme Alanı

Bir Islıkla Vivaldi & Irkçılık ve Sterotip Tehdidi Bizi Nasıl Etkiler? Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Bir Islıkla Vivaldi & Irkçılık ve Sterotip Tehdidi Bizi Nasıl Etkiler? Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.