Aydınlanma ve Din PDF İndir

Aydınlanma ve Din kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Aydınlanma ve Din kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Aydınlanma ve Din PDF Kitap Bilgisi

Bu kitap, Aydınlanma ve din arasındaki ilişkiyi yeniden düşünmemizin gerekliliğini gözler önüne sunuyor. Bilinen materyallere özgün ve ufuk açıcı şekilde yaklaşarak yeni bir anlayışa katkıda bulunuyor. Bu, hem uzmanlar hem de genel okuyucalar için değerli bir kitap olacaktır.
Jane Shaw, New College, Oxford
Bu kitap, 18. yüzyıl Avrupasındaki dinsel değişim ve bu değişimin nedenleri hakkında eleştirel bir değerlendirme sunarken aynı zamanda geleneksel Aydınlanma çalışmalarında kabul gören görüşlere yönelik radikal bir meydan okuma niteliğindedir. Aydınlanma İtalya, Fransa ve İngilteresine odaklanarak, özellikle aydınlanmacı düşüncenin moderniteye yol açtığı düşüncesi olmak üzere 18. yüzyıldaki dinsel değişime ilişkin kanonik görüşün, gerçekte az sayıdaki delillere ve varsayımlara dayanarak nasıl inşa edildiğini resmetmektedir. Çünkü, yetersiz delillere rağmen Aydınlanma çalışmalarının temel varsayımlarından biri, 18. yüzyılın ‘entelektüel solventini’ ortaya çıkaran ateşli bir deist hareketinin varlığına dair iddiadır. Bu kitabın temel iddiasını, ideolojik anlamda muazzam çekiciliği olan geleneksel modernitenin doğuşu mitinin, gerçekte deist sayısındaki azlığın göz ardı edilerek yerine oldukça yanıltıcı bir tarihsel görüşün yerleştirildiği anlamına geldiği düşüncesi oluşturmaktadır. Bunun sonucunda, dinsel değişim için daha geleneksel güçlere çok az dikkat edilmiş veya hiç edilmemiştir. Kitap aynı zamanda 18. yüzyıl çalışmasıyla ilgili bugüne kadar ihmal edilen temel metodolojik meseleleri ve ilgili çağdaşların gelecek nesilleri yanıltabilme potansiyellerini de gündeme getirmektedir. Modernite ve postmodernite kavramlarının akademik çevredeki mevcut yaygın aktüalitesi göz önüne alındığında, bu kitap gerçekten çok önemli bir tartışmayı ileri sürmektedir ve dönem üzerine çalışan tüm öğrenciler için önemli bir okuma olacaktır.

Göz at  Solid Works 2013 & Bilgisayar Destekli Çizim ve Tasarımı / Teknik Liseler, Meslek Yüksek Okulları, Mühendislik Fakülteleri İçin PDF İndir

Aydınlanma ve Din PDF İndirme Alanı

Aydınlanma ve Din Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Aydınlanma ve Din Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.