Atina Anlaşması PDF İndir

Atina Anlaşması kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Atina Anlaşması kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Atina Anlaşması PDF Kitap Bilgisi

Atina Anlaşması, modern mimarlık ve şehirciliğin kutsal kitabı, anayasası.
Açıklamalarıyla birlikte 95 şehircilik yasasından oluşuyor. Konaklama, boş zaman, iş, dolaşım, tarihsel miras gibi konularda gözlemler, öneriler, ilkeler ve yasalardan oluşan Anlaşma, Avrupa ve ABD’nin 33 şehrinde yapılan araştırmaların ortaya koyduğu olumsuz tablonun etkisiyle, kötu¨ gidişata dur demek amacıyla hazırlanmıştı. Bugu¨n, arkeolojik bir kazıda bulunmuş, çok eski zamanlara, başka uygarlıklara ait tarihsel bir metin olarak göru¨nu¨yor ne yazık ki. Modernizmin ve Atina’nın anlaşması çoktan feshedilmiş durumda.
Atina Anlaşması’nda çizilen u¨topik, modern şehir, şu an yaşadığımız şehrin içinde bir yerlerde gizli yine de. Le Corbusier’nin metni, modern şehrin ortaya çıkış seru¨veninin, nerede hata yapıldığının anlaşılması, içinde yaşadığımız çevrenin, mahallenin, semtin bileşenlerinin ve birbirleriyle ilişkilerinin son derece kesin çizgiler aracılığıyla göru¨lebilmesi ve bu kayıp şehrin bir an için bile olsa göru¨nu¨r kılınması açısından hâlâ geçerliliğini koruyor.

Atina Anlaşması PDF İndirme Alanı

Atina Anlaşması Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Atina Anlaşması Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.