Aspidistra PDF İndir

Aspidistra kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Aspidistra kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Aspidistra PDF Kitap Bilgisi

George Orwell üçüncü romanı Aspidistra’da, dünyanın dönüşüm yaşadığı bir zaman diliminde tıpkı o dönemin kafası karışık gençleri gibi bir anti-kahramanla karşımıza çıkar. Başarılı olmamayı en büyük amacı hâline getiren Gordon Comstock’ın, hayatın her alanına hâkim olan para yasasına karşı direnişini ironik bir tarzda anlatır.
Comstock günlerini Londra’da eski bir kitapçıda çalışarak sefalet içinde geçiren bir delikanlıdır. Öyle ki gecelerini geçirdiği kiralık odasında açlıktan ilham gelmediği için hayal ettiği büyük şiirini bir türlü tamamlayamaz. Çok para getiren işlerden, ailevi sorumluluklardan, İngiltere orta sınıfının pencerelerinin olmazsa olmazı aspidistra çiçeğiyle yaratılan emniyet hâlinden, kısacası “para dünyası”ndan azat olmaya kararlı biridir. Para tanrısına karşı savaş veren bir modern Don Kişot’tur. 
Orwell, nihai iki yolun olduğu düşüncesini, kapitalizm-komünizm dilemmasını da irdelediği romanında, hayatla sanat ve sanatla para arasındaki derin uçurumu şair olma heveslisi bir gencin gözünden anlatıyor.
 

Aspidistra PDF İndirme Alanı

Aspidistra Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Aspidistra Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Hıstorıas Seleccıonadas de Ömer Seyfettin (İspanyolca Seçme Hikayeler Ömer Seyfettin) PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.