Arapça-Türkçe Kardeşliği & Arapça-Türkçe Kelime Etkileşimleri PDF İndir

Arapça-Türkçe Kardeşliği & Arapça-Türkçe Kelime Etkileşimleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Arapça-Türkçe Kardeşliği & Arapça-Türkçe Kelime Etkileşimleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Arapça-Türkçe Kardeşliği & Arapça-Türkçe Kelime Etkileşimleri PDF Kitap Bilgisi

Arapça Türkçe Kardeşiliği adlı eserde, Ayet ve Hadis örnekleriyle desteklenmiş konu anlatımı olup, 750’ye yakın kelime incelemesi yer alıyor.
Arapça-Türkçe ortak kelimelerim ilişkilerine ve derin anlamlarına bir yolculuk yapan eser, kelimelerin yazılış ve okunuşları, benzer kelimeler, kardeş olan kelimeler, hatalı kullanımlar ile aynı kökten veya aynı harflerden oluşan kelimelere yer verilmiştir.

Arka Kapak yazısından;

“Arapça-Türkçe Kardeşliği kitabımızda, Kuran Kerim’den yapılan çevirilere ve Türkçemizde kullandığımız ifadelere kaynaklık eden Arapça kelimelerin bilinmeyen yanlarına değinmek suretiyle kelime yapılarına dikkat çekerek; Kuran-ı Kerim ve Arapçada kullanılan bazı kelime ve kavramların derin, ince ve engin anlamlarını inceleyerek Arapça ve Türkçe arasında bulunan kardeşliği yakında görmüş olacak ve iki dil arasında bulunan zengin ve geniş etkileşimin ne denli yoğun olduğunun farkına varacağız.
Elinizdeki bu çalışma Arapça ve Türkçenin sözcük yapısı ve sözcük öğrenme stratejilerinin durumlarını ortaya koymak amacıyla yazılmıştır. Böylece ana dili Türkçe olup Arapçayı yabancı dil olarak öğrenenler günlük hayatta kullandığı kelimelerin birçoğunun Arapça olduğunu kavrayacak, bu sözcükleri kolay bir şekilde tanıyacak ve manaları idrak ederek öğrenebileceklerdir”

Arapça-Türkçe Kardeşliği & Arapça-Türkçe Kelime Etkileşimleri PDF İndirme Alanı

Arapça-Türkçe Kardeşliği & Arapça-Türkçe Kelime Etkileşimleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Arapça-Türkçe Kardeşliği & Arapça-Türkçe Kelime Etkileşimleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.