Ankara Suluhan & Hasan Paşa Vakfı ve Şeyhülislam Ankaravî Mehmed PDF İndir

Ankara Suluhan & Hasan Paşa Vakfı ve Şeyhülislam Ankaravî Mehmed kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ankara Suluhan & Hasan Paşa Vakfı ve Şeyhülislam Ankaravî Mehmed kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ankara Suluhan & Hasan Paşa Vakfı ve Şeyhülislam Ankaravî Mehmed PDF Kitap Bilgisi

Cumhuriyetimizin temelinin atıldığı ve ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu, Ata’mızın “Başkent” unvanını lâyık gördüğü ve Cumhuriyet daha kurulmadan 50 sene öncesinde Müştak Baba Divânı’nda dile gelen güzel Ahî Ankara’mızın tarihi, prehistorik devirlere kadar uzanmaktadır.
Ankara Roma Döneminde Anadolu’nun önemli şehirleri arasına girmiş, buna parelel biçimde dönemin İmparatoru Augustus adına Ankara’da bir mabed yaptırılmış, Augustus’un yaptığı işler bu tapınağa yerli halk Latince bilmediği sebebiyle Grekçe olarak kazınmıştır. Ankara Augustus Mabedi, İmparator Augustus’un yaptığı işlerin mabed duvarına kazındığı dünyanın üç yerinden biri olarak tarihteki mümtaz yerini almıştır.
Bu tarihî şehrimiz, ilerideki tarihlerde Bizans’a soft ve tiftik merkezliği yapmış, Anadolu Selçukluları zamanında Ahilik merkezi halini almış; Hacı Bayram-ı Veli, Tâceddin Sultan gibi ünlüleri yetiştirmiş, Hüseyin Gazi’ye merkad olmuş, pek çok Batılı seyyah tarafından gezilmiş, İstiklâl Marşımız, rahmetli şâir Mehmet Âkif Ersoy tarafından Taceddin Dergâhı’nda yazılmış ve nihayet Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün müzahereti ile Başkent olmuştur.

Ankara Suluhan & Hasan Paşa Vakfı ve Şeyhülislam Ankaravî Mehmed PDF İndirme Alanı

Ankara Suluhan & Hasan Paşa Vakfı ve Şeyhülislam Ankaravî Mehmed Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ankara Suluhan & Hasan Paşa Vakfı ve Şeyhülislam Ankaravî Mehmed Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.