Almanya'daki Türk Kuruluşları & Yeni Vatanda Dini ve İdeolojik Yapılanma PDF İndir

Almanya'daki Türk Kuruluşları & Yeni Vatanda Dini ve İdeolojik Yapılanma kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Almanya'daki Türk Kuruluşları & Yeni Vatanda Dini ve İdeolojik Yapılanma kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Almanya'daki Türk Kuruluşları & Yeni Vatanda Dini ve İdeolojik Yapılanma PDF Kitap Bilgisi

Göç geriye dönmez. Türkler, bin yılı aşkın süredir batıya göçüyor. Bu göç serüveninin son büyük halkası 1961’de başlayan Almanya’ya işgücü göçü. Kısa süreliğine gurbete giden ilk işçiler, yabanı vatan ettiler. Aile birleşimiyle yanlarına aldıkları çocuklarından sonra, şimdi torunlarını da yeni vatanda büyütüyorlar.

İşgücü göçünün başlamasının üzerinden tam 50 yıl geçti. Almanya Türkleri , 2 binden fazlası cami derneği olmak üzere binlerce dernek kurarak yeni hayat alanlarına her yönüyle nüfuz etmeye başladılar. 2,5 milyonu aşan nüfuslarıyla artık toplam yabancıların üçte birini, Müslümanların ise üçte ikisini oluşturuyorlar.

Almanya Türkleri, sosyal iblimciler için çok mümbit bir saha. Konuyla ilgili akademik çevreler ve resmi kurumlar tarafından her yıl sayısız saha araştırması yapılıyor ve onlarca kitap yayımlanıyor. Ancak, doğrudan dini ve siyasi yapılanmaları ele alan özgün bir çalışma bulunmuyor.

Bu kitap, Türkiye kökenlilerin ortaya çıkardıkları sivil yapılanmaların kronolojik gelişimini ayrıntılı biçimde inceliyor. Diyanet, Milli Görüş, Süleyman Efendi Cemaati, Ülkücüler ve aleviler gibi temsil gücü yüksek sekiz cemaat ve kuruluşu farklı yönleriyle ele alıyor.

Almanya'daki Türk Kuruluşları & Yeni Vatanda Dini ve İdeolojik Yapılanma PDF İndirme Alanı

Almanya'daki Türk Kuruluşları & Yeni Vatanda Dini ve İdeolojik Yapılanma Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Almanya'daki Türk Kuruluşları & Yeni Vatanda Dini ve İdeolojik Yapılanma Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.