Algoritmaların Kara Kutusu Üzerine Düşünmek & İletişim Çalışmaları Perspektifinden Kavramsal Tartışmalar PDF İndir

Algoritmaların Kara Kutusu Üzerine Düşünmek & İletişim Çalışmaları Perspektifinden Kavramsal Tartışmalar kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Algoritmaların Kara Kutusu Üzerine Düşünmek & İletişim Çalışmaları Perspektifinden Kavramsal Tartışmalar kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Algoritmaların Kara Kutusu Üzerine Düşünmek & İletişim Çalışmaları Perspektifinden Kavramsal Tartışmalar PDF Kitap Bilgisi

Algoritmalar, yapay zekânın hiç olmadığı kadar popüler hale geldiği, verinin her geçen gün daha fazla önem kazandığı dijital iletişim ortamında, verilerin toplanması, işlenmesi ve analiz edilmesi gibi süreçler sonunda kullanıcıların dijital ortamdaki kararlarını kapsar biçimde deneyimlerine nüfuz eden süreçlerin etkili aktörleri haline gelmiştir. Öneri sistemleri ise kullanıcıların dijital izleriyle algoritmik aktörleri bir araya getirerek kullanıcıları, dijital platformların kapısından kişiselleştirilmiş bir dünyaya dahil etmektedir. Kullanıcıların dijital platformdaki davran ışsal verileri ile tercihlerini öngören algoritmik sistemler, karar destek mekanizmaları olarak işlemektedir. Algoritmaların kara kutusuna ışık tutmaya çalışan eleştirel algoritma çalışmaları ise bu mekanizmaların bireysel ve sosyal bağlamda oluşturduğu ya da oluşturabileceği risklere odaklanmakta ve dijital iletişim sürecini söz konusu riskler odağında sorunsallaştırmamızı, çözüm önerileri üretebilmemizi sağlamaktadır.

Algoritmaların Kara Kutusu Üzerine Düşünmek & İletişim Çalışmaları Perspektifinden Kavramsal Tartışmalar PDF İndirme Alanı

Algoritmaların Kara Kutusu Üzerine Düşünmek & İletişim Çalışmaları Perspektifinden Kavramsal Tartışmalar Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Algoritmaların Kara Kutusu Üzerine Düşünmek & İletişim Çalışmaları Perspektifinden Kavramsal Tartışmalar Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.