Algının Toplumsal İnşası & Fenomenolojik Sosyoloji PDF İndir

Algının Toplumsal İnşası & Fenomenolojik Sosyoloji kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Algının Toplumsal İnşası & Fenomenolojik Sosyoloji kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Algının Toplumsal İnşası & Fenomenolojik Sosyoloji PDF Kitap Bilgisi

Gerçekçilik, özne ile nesne arasındaki boşluğu kapatırken, fenomenolojinin yeni bir yorumu, özne ile nesnenin birbirini inşa ettiğini vurgulayarak bunu bir adım daha ileri götürebilir.
Bilinç yalnızca bir nesnenin (şeyin) bilinci olarak var olabildiği için, gerçeklik her zaman birileri için gerçeklik olacaktır.
Bentham’a göre, bu görünmezlik düzenin garantisidir, böylece “kalabalıklar” ortadan kaldırılır ve “ayrıştırılmış bireyselliklerin toplamı” ile yer değiştirir. Bentham iktidarın görünür ve teyit edilemez olması gerektiği ilkesini ortaya koymuştur. Bu nedenle panoptikonun en büyük etkisi, iktidarın otomatik olarak iş görmesini sağlayan, bilinçli ve kalıcı bir görünürlük durumunu mahkûma telkin etmektir. Görünür olmalıdır, çünkü mahkûm sürekli olarak gözlendiği merkezdeki
kuleyi görecektir. Teyit edilemez olmalıdır, çünkü mahkûm hiçbir zaman herhangi bir anda gözetlenip gözetlenmediğini bilmemeli, fakat her zaman gözlenebileceğini aklından çıkarmamalıdır.
 

Algının Toplumsal İnşası & Fenomenolojik Sosyoloji PDF İndirme Alanı

Algının Toplumsal İnşası & Fenomenolojik Sosyoloji Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Algının Toplumsal İnşası & Fenomenolojik Sosyoloji Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Belediye ve Spor PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.