Alemin Nizamı İçin Hikmetli Yöntemler PDF İndir

Alemin Nizamı İçin Hikmetli Yöntemler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Alemin Nizamı İçin Hikmetli Yöntemler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Alemin Nizamı İçin Hikmetli Yöntemler PDF Kitap Bilgisi

Bosnalı Hasan Kâfî Akhisârî (ö. 1616), devrinin önde gelen Osmanlı âlimleri arasında yer alır. Müderrislik ve kadılık görevlerinde bulunmuş, çeşitli alanlarda eserler kaleme almıştır. Bu eserler arasında yer alan “Usûlü’l-Hikem fî Nizâmi’l-Âlem”, Osmanlılarda devlet düzenine dair eleştirel analizler içeren, ıslah çözümleri öneren siyasetnâmelerin öncülerinden biridir. 
Akhisârî’nin çok yönlü bir âlim olması ve sahip olduğu teorik bilgiyi devlet idaresinde edindiği pratik tecrübe ile birleştirerek özlü bir eser meydana getirmesi sebebiyle Usûlü’l-Hikem, yazıldığı devirden itibaren çok ilgi görmüş, hem ulemânın hem de devlet adamlarının takdirini kazanmış, başta müellifin kendisi tarafından olmak üzere birkaç defa tercüme edilmiş ve daha sonra yazılan siyasetnâmelere de örneklik teşkil etmiştir.
Elinizdeki neşirde, Akhisârî ve eserleri hakkında geniş bir incelemeyle birlikte, Usûlü’l-Hikem’in Arapça aslı ve müellifin Osmanlı Türkçesine yaptığı tercüme esas alınarak eser günümüz diline aktarılmıştır.

Alemin Nizamı İçin Hikmetli Yöntemler PDF İndirme Alanı

Alemin Nizamı İçin Hikmetli Yöntemler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Alemin Nizamı İçin Hikmetli Yöntemler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Nazi ve Psikiyatrist & Hermann Göring, Dr. Douglas M. Kelley ve İki Sıra Dışı Zihnin Ölümcül Buluşması PDF İndir

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.