1946 Yılı Konya Belediye Seçimleri PDF İndir

1946 Yılı Konya Belediye Seçimleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. 1946 Yılı Konya Belediye Seçimleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

1946 Yılı Konya Belediye Seçimleri PDF Kitap Bilgisi

Demokrasinin temeli kabul edilen mahalli yönetimler, demokrasi tarihimiz açısından önemlidir. Yerel yönetimler, toplumun kendi kendini yönetmesi itibariyle demokrasinin ilk basamağını teşkil etmektedir. Bu yönüyle siyasi katılmayı hızlandırıcı bir özelliğe sahip olduğu kabul edilmektedir. Güçlü bir yerel yönetim, sadece şehirlerin ve köylerin bayındırlığını ve sağlıklı yaşamını sağlayan bir teşkilat değil; aynı zamanda sağlam bir demokratik terbiyenin yerleşmesini hazırlayan toplumsal bir sürecin önemli bir basamağı olarak görülmektedir.

Bizi bu çalışmaya sevk eden iki temel sebep bulunmaktadır. Bunlardan birisi yukarıda da ifade edildiği gibi, yerel yönetimlerin demokratik süreçteki önemidir. Bu tür çalışmaların demokratikleşmeye katkı sağlayacağı ümit edilmektedir. İkincisi 1946 yılının bir geçiş devresi olmasıdır. Bilindiği gibi çok partili döneme 1945’de geçilmiş ve bir yıl sonra belediye seçimleri yapılmıştır.

1946 Yılı Konya Belediye Seçimleri PDF İndirme Alanı

1946 Yılı Konya Belediye Seçimleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
1946 Yılı Konya Belediye Seçimleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.